Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obserwowany przez kamery

Data publikacji 30.03.2009

28- letni Robert Ż. wsiadł za kierownicę opla vectry niedługo po tym, jak zażywał narkotyki. Jego dziwny sposób jazdy wypatrzyło czujne oko operatora kamer miejskiego monitoringu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze stołecznego wywiadu. Stracił prawo jazdy i grożą mu 2 lata więzienia.

Była 23.30., kiedy stołeczni wywiadowcy zostali poinformowani przez operatora miejskiego monitoringu o kierowcy opla vectry, który kilkakrotnie bardzo agresywnie ruszał ze skrzyżowania i najprawdopodobniej znacznie przekraczał dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli na ulicy Zielenieckiej. W samochodzie poza kierowcą, 28-letnim Robertem Ż. siedziały jeszcze trzy osoby.
W trakcie wykonywania czynności 28-latek był bardzo pobudzony, trzęsły mu się ręce, na niczym nie mógł skupić uwagi. Policjantom trudno było nawiązać z nim jakąkolwiek logiczną rozmowę. Mężczyzna przyznał, że zażywał wcześniej narkotyki, sądził jednak, że nie będzie to miało żadnego wpływu na prowadzenie samochodu. Bardzo się pomylił.

Test i badania lekarskie potwierdziły obecność w jego organizmie środków odurzających. Wywiadowcy zatrzymali Roberta Ż. i zabezpieczyli jego prawo jazdy.
Sprawca jazdy pod wpływem narkotyków trafił do policyjnego aresztu. Policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej przedstawili mu zarzut. Grożą mu 2 lata więzienia.

dt, jw

Powrót na górę strony