Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust podający się za policjanta

Data publikacji 05.10.2011

Likwidacja punktów karnych za 150 złotych i załatwienie pracy w policji to tylko niektóre obietnice, jakie składał oszust podający się za policjanta. Wczoraj kryminalni z Bielan zatrzymali Wojciecha B. 42-latek oszukał kilka osób na ponad 50 000 złotych. Prawdopodobnie dziś prokurator przedstawi mu zarzut za oszustwo. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeden z pokrzywdzonych poznał Wojciecha B. na portalu internetowym. Mężczyzna pożyczył 42-latkowi 1 500 złotych, a ten w zamian miał wykonać roboty remontowo- budowlane w mieszkaniu. Z czasem mężczyzna wzbudził zaufanie wśród rodziny pokrzywdzonego i zaczął pożyczać różne kwoty pieniędzy na operację żony czy wypadek brata. Mężczyzna twierdził, że jest policjantem i ma możliwości załatwienia pracy w policji czy zlikwidowania punktów karnych kierowców. 42-latek za oferowane przez siebie usługi pobierał pieniądze od 150 złotych do kilkunastu tysięcy złotych. W sumie oszukał co najmniej 4 osoby na kwotę ponad 50 000 złotych.

Wczoraj kryminalni z Bielan zatrzymali mieszkańca Świdnicy w pobliżu jego obecnego miejsca zamieszkania. Wojciech B. noc spędził w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie dziś prokurator przedstawi mu zarzut za oszustwo. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/eb

Powrót na górę strony