Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dokonywała fikcyjnych transakcji

Data publikacji 05.10.2011

Do niekorzystnego rozporządzenia mieniem doprowadziła pracodawcę 42-letnia kasjerka. Kobieta dokonywała fikcyjnych transakcji, a potem podrabiała podpis klienta. Kryminalni z Bielan zatrzymali 42-latkę i osadzili w policyjnym areszcie. Kobiecie, za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pracownica działu obsługi klienta oszukała swojego pracodawcę na 155 złotych. Wszystko wyszło na jaw, gdy po przeprowadzonej inwentaryzacji okazało się, że w magazynie brakuje ponad 1700 skrzynek po piwie i napojach, o wartości 30 000 złotych. Pracodawca postanowił bliżej przyjrzeć się swoim pracownikom. Bardzo szybko wyszło na jaw, że do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przyczyniła się Ewa K. Kobieta dokonała fikcyjnych transakcji przyjęcia od klienta depozytu, w postaci skrzynek z butelkami. Klient, który widniał na fakturze, nie zwracał tego dnia tylu skrzynek i nie dostał żadnych pieniędzy za nie. Na dokumencie kasjerka podrobiła podpis klienta. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerach sklepowych. Wszystko wskazuje na to, że to nie było to jednorazowe oszustwo.

Przedstawiciel firmy, w której pracowała Ewa K. złożył zawiadomienie o przestępstwie. Kryminalni zatrzymali 42-latkę i osadzili w policyjnym areszcie. Dochodzeniowcy już przedstawili kobiecie zarzuty za oszustwo. Grozi jej teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/eb

Powrót na górę strony