Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem

Data publikacji 30.03.2009

Policjanci z komisariatu w Rembertowie zatrzymali 23-letniego mężczyznę. Rafał S. w trakcie awantury pod jednym ze sklepów w Rembertowie, która wywiązała się między nim, a dwójką innych mężczyzn, ugodził jednego z nich nożem w udo. Sprawca mimo ucieczki został zatrzymany. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci z Rembertowa zostali wezwani na ulicę Płatnerską, gdzie według zawiadamiających miało dojść do bójki. Na miejscu mundurowi zastali 24-letniego pokrzywdzonego, któremu bardzo krwawiło udo oraz kilku świadków. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna o personaliach Rafała S. przyszedł do sklepu, spotkał tam pokrzywdzonego i jego kolegę. Bez większego powodu zaczął się z nimi kłócić, był bardzo agresywny i dosłownie w moment, ostra wymiana zdań przerodziła się w potężną awanturę. W jej trakcie Rafał S. nagle sięgnął do kieszeni kurtki, skąd wyjął nóż i oka ugodził w udo 24-latka. Kiedy zobaczył, co zrobił natychmiast uciekł. Świadkowie, a później policjanci udzielili ofierze pierwszej pomocy, po czym zraniony trafił do szpitala.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za sprawcą. Z informacji świadków wynikało, że mężczyzna pobiegł do domu swojej dziewczyny, która mieszkała w bloku obok. Tam policjanci potwierdzili tę informację, ale jednocześnie zostali powiadomieni, że zaraz po wejściu do mieszkania Rafał wyskoczył przez okno i pobiegł przed siebie. Dosłownie kilkanaście minut zajęło mundurowym zlokalizowanie i zatrzymanie podejrzewanego o pchnięcie nożem 23- latka. Od razu trafił do policyjnego aresztu. Próbował tłumaczyć policjantom, że tak naprawdę to on jest ofiarą całego zdarzenia, bo to jego zaczepili, a potem zaatakowali dwaj mężczyźni, stojący przy sklepie.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady oraz zapis kamer miejskiego monitoringu, przesłuchali świadków i zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że to Rafał S. był głównym prowodyrem w całym tym zajściu i bez wątpienia to on wbił ofierze nóż w nogę.

Przestępstwo zostało zakwalifikowane, jako dokonanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi 10 lat więzienia.

dt, jw

 

Powrót na górę strony