Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Podróbki” perfum, kredek i błyszczyków

Data publikacji 04.10.2011

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli 100 flakonów z perfumami oraz kilka błyszczyków i kredek do oczu. Towar, którymi handlowali sprzedawcy, oznaczony były znakami towarowymi renomowanych marek światowych, w rzeczywistości jednak były to jedynie "podróbki". Tróje obywateli Rumunii już usłyszało zarzuty wprowadzania do obrotu podrobionych produków.

Od kilku dni policjanci z Bielan stale kontrolują sprzedawców na bazarze Wolumen. Tym razem funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zajęli się handlem podrobionymi perfumami i innymi kosmetykami. Policjanci postanowili sprawdzić informacje o obywatelach Rumunii, którzy wprowadzali do obrotu perfumy i kosmetyki z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze obserwowali teren przyległy do bazaru Wolumen i stoiska, na których wystawione były perfumy, błyszczyki i kredki do oczu znanych światowych firm. Pudełka, w których znajdowały się flakony, nie posiadały foliowych opakowań oraz ich pojemność wskazywała na to, że są podrobione.

Troje obywateli Rumunii zostało zatrzymanych, a ich towar zabezpieczony. Dwóch mężczyzn i kobieta usłyszeli już zarzut wprowadzania do obrotu produktów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Dodatkowo mężczyzna próbował wręczyć policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Za takie zachowanie prokurator przedstawił mężczyźnie kolejny zarzut. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałej dwójce grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

dt, eb

 

Powrót na górę strony