Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za obnażanie się przed dziećmi

Data publikacji 30.09.2011

Grodziscy policjanci zatrzymali 37-latka, który obnażał się przed dziećmi i składał im propozycje seksualne. Mężczyzna działał od początku września w okolicach szkół powiatu grodziskiego. Artur P. usłyszy prawdopodobnie zarzut prezentowania małoletnim czynności seksualnych. Za ten czyn grozi mu kara nawet 12 lat więzienia. Policjanci szukają kolejnych świadków i osób pokrzywdzonych.

Gdy tylko do grodziskich policjantów dotarły sygnały o mężczyźnie, który w okolicach szkół na terenie powiatu rozbiera się przed dziećmi, natychmiast rozpoczęły się działania mundurowych. Policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich szybko ustalili, że osoba ta podjeżdża pod placówki hondą, obnaża się i próbuje zapraszać do samochodu dziewczynki, składając im seksualne propozycje. Po uzyskaniu tych informacji funkcjonariusze regularnie kontrolowali okolice wszystkich szkół i obserwowali przebywające tam osoby.

Dziś przed 8.00 pojazd zauważono w okolicy jednej z grodziskich szkół. Siedzącym za kierownicą mężczyzną zainteresowali się policjanci Zespołu do spraw Nieletnich. Funkcjonariusze potwierdzili, że tym razem również kierowca obnażał się przed dziećmi, a gdy został zauważony przez dorosłych, szybko odjechał. Policjanci zatrzymali 37-latka na sąsiedniej ulicy. Artur P. usłyszy prawdopodobnie zarzut prezentowania małoletnim czynności seksualnych. Za ten czyn grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Trwają przesłuchania świadków i pokrzywdzonych, którzy widzieli bezprawne zachowania mężczyzny. Wszystkie osoby, które wiedzą o próbach zaczepiania lub zapraszania dzieci do samochodu przez zatrzymanego lub mają jakiekolwiek informacje na ten temat prosimy o kontakt z policjantami Zespołu do spraw Nieletnich grodziskiej komendy przy ul. Bartniaka 19 lub telefonicznie pod numerem 22 60 42 220.

 

ak, kz
 

Powrót na górę strony