Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie dopuścili do ucieczki nieletnich

Data publikacji 30.09.2011

Pięć dziewcząt w wieku od 15 do 17 lat, próbowało wywołać bunt wychowanek w jednym z zamkniętych ośrodków na terenie powiatu otwockiego. Policjanci z komisariatu w Józefowie, szybko opanowali niesforne dziewczyny, które jak się okazało zrobiły to, bo chciały odwrócić uwagę personelu i uciec. Funkcjonariusze z otwockiego zespołu do spraw nieletnich i patologii skierowali całość materiałów w tej sprawie do sądu rodzinnego.

Przed kilkoma dniami z zamkniętego ośrodku dla dziewcząt, zlokalizowanym na terenie powiatu otwockiego, pięć wychowanek ośrodka próbowało z niego uciec. W tym celu dziewczyny w wieku od 15 do 17 lat próbowały wszcząć bunt, angażując w to inne wychowanki.
 
Najpierw dziewczyny obrzuciły wyzwiskami personel ośrodka, a następnie przystąpiły do niszczenia mienia w budynku, między innymi wyłamując kraty okienne. O pomoc pracownicy ośrodka poprosili policję.
Dwie załogi policyjne z komisariatu w Józefowie, szybko opanowały emocje nieletnich dziewczyn. Funkcjonariusze z zespołu do spraw nieletnich, ustalili przyczynę oraz pięć dziewczyn odpowiedzialnych za próbę ucieczki z ośrodka i dokonanie zniszczeń.
 
Wszystkie wychowanki, w tym ośrodku zostały umieszczonych decyzją sądu, za popełnione czyny karalne. Również w tym wypadku policjanci całość materiałów z tej sprawy przekazali do sądu rodzinnego.
 
dt, js
Powrót na górę strony