Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kupił nowe auto i chciał się przyjechać

Data publikacji 30.09.2011

Przejażdżka nowym autem zakończyła się utratą prawa jazdy dla Roberta P. Policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej wyczuli od 36-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało mu 2,6 promila alkoholu w organizmie.Za czyn ten może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z prewencji z posterunku w Zakroczymiu, zauważyli jadącego forda escorta. Zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego wyraźnie woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości Roberta P. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację, a następnie przekazali 36-latka pod opiekę żony. Jak się okazało kupił on samochód żonie i chciał się nim przejechać. Nie pomyślał tylko, że wcześniej pił alkohol.

Robert P. został już przesłuchany i policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do 2 lat. Na razie ma zabezpieczone prawo jazdy.

dt, ij
 

Powrót na górę strony