Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskiej akcyzy

Data publikacji 29.09.2011

4600 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy na teren bazaru miejskiego w Radzyminie przywiozła z zamiarem ich sprzedania 53-letnia obywatelka Armenii. Kobieta już została przesłuchana, zabezpieczony towar trafiły do policyjnego depozytu. Teraz grozi jej kara grzywny i przepadek mienia.

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy uzyskali informację dotycząca sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu. Z informacji wynikało, że papierosy na teren miejskiego targowiska w Radzyminie może przywozić osobowym volkswagenem małżeństwo obywateli Armenii.

Policjanci podjęli obserwacje bazaru. Już po chwili zauważyli podjeżdżającego passata będącego w ich zainteresowaniu. W aucie było dwie osoby, mężczyzna i kobieta oboje narodowości Armenii. Podczas kontroli pojazdu i bagażu funkcjonariusze ujawnili 4600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

53-latka od razu przyznała się, że cała kontrabanda należy do niej i że miała ona zamiar sprzedać przywiezione papierosy na miejscowym targowisku. Funkcjonariusze już przesłuchali kobietę, a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Za handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzowych grozi jej kara grzywny i przepadek mienia.

ts/rsz

Powrót na górę strony