Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne leki w legalnych sklepach

Data publikacji 27.09.2011

Ponad 500 opakowań leków i suplementów dietetycznych zabezpieczyli piaseczyńscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Farmaceutyki ujawniono w dwóch sklepach na terenie Wólki Kosowskiej. Wstępne ustalenia wskazują na wprowadzanie do obrotu leków i suplementów diety, które nie posiadały polskich oznaczeń świadczących o ich legalnym pochodzeniu.

Wczoraj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy przeprowadzili kontrolę w dwóch sklepach na terenie Wólki Kosowskiej. Funkcjonariusze dysponowali informacją, że w tych placówkach sprzedawane są leki i suplementy dietetyczne niewiadomego pochodzenia bez polskiego opisu składu oraz działania. Kontrola potwierdziła te wiadomości.

Na miejscu zastano właścicieli sklepów, obywateli Wietnamu, w obecności których, policjanci dokładnie sprawdzili wszystkie medykamenty znajdujące się na terenie placówek. Wśród nich znajdowały się leki oraz suplementy sprowadzone prawdopodobnie nielegalnie zza granicy. Nie posiadały one polskojęzycznych oznaczeń świadczących o ich legalnym pochodzeniu, składzie i działaniu.

Sprawa jest w toku. Postępowanie prowadzone jest w kierunku naruszenia Ustawy Prawo farmaceutyczne oraz Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Biegli sprawdzą, czy farmaceutyki mogły być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

ea/hkk

Powrót na górę strony