Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tym razem chwycił nóż

Data publikacji 26.09.2011

60-letni Grzegorz K. w chwili zatrzymania miał 3 promile alkoholu we krwi. Nie była to pierwsza interwencja podejmowana wobec tego mężczyzny. Od jakiegoś czasu znęcał się nad żoną i córką. Tym razem sięgnął po nóż. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci z patrolówki zostali skierowani do mieszkania na terenie Gocławia. Dwie kobiety wzywały pomocy.

Na miejscu okazało się, że nie jest to pierwsza interwencja pod tym adresem. Kilka razy wcześniej te same kobiety wzywały już funkcjonariuszy. Każdorazowo przyczyną był awanturujący się, pijany 60-letni Grzegorz K. Tym razem było podobnie. Z relacji zawiadamiających, żony i córki, wynikało, że jedno postępowanie w związku ze znęcaniem się nad nimi męża i ojca już jest prowadzone w komendzie. Policjanci ustalili, że mężczyzna nadal wyzywa kobiety, dręczy je psychicznie, bardzo często grozi, że je pozabija, a tuż przed przyjazdem funkcjonariuszy chwycił za nóż i najpierw próbował zaatakować córkę, a po chwili swoją agresję przeniósł na żonę.

Mundurowi zatrzymali Grzegorza K. Po zbadaniu stanu jego trzeźwości okazało się, że miał 3 promile alkoholu we krwi. Noc spędził w ośrodku dla osób nietrzeźwych. Zawiadamiające złożyły stosowne zeznania.

Dziś w wydziale dochodzeniowo-śledczym policjanci przedstawia mu zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego za co grozi do 5 lat więzienia.

ea/jw

Powrót na górę strony