Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny oszust bankowy zatrzymany

Data publikacji 28.03.2009

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i stołeczni „wywiadowcy” zatrzymali 62-letniego mieszkańca Warszawy usiłującego wyłudzić kredyt w jednym z warszawskich banków. W ten sposób udaremnili oszustwo na kwotę 5 tys. zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej weryfikują każdą posiadaną informację mogącą przyczynić się do zapobieżenia lub wykrycia oszustw, fałszerstw bądź wyłudzeń. Tak było również w przypadku informacji o wyłudzeniu kredytu przez 62-letniego mieszkańca Warszawy. Nieuczciwy mężczyzna w jednym z warszawskich banków znajdujących się na terenie Mokotowa przedstawił sfałszowaną dokumentację o osiąganych dochodach , usiłując w ten sposób uzyskać kredyt w wysokości 5 tys. zł.

Plany jego pokrzyżowali specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą wspierani przez policjantów wywiadu. Andrzej W., który pojawił się w banku po odbiór pieniędzy z kredytu, został przez nich zatrzymany. Po zatrzymaniu, tłumaczył policjantom, że dokumenty którymi się posłużył otrzymał od kolegi, nie zna jednak jego danych personalnych i miejsca zamieszkania.

Zatrzymanemu mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty. Za próbę wyłudzenia pieniędzy grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

zk

Powrót na górę strony