Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za przemoc w rodzinie

Data publikacji 26.09.2011

Pijanego 60-letniego Wojciecha B. zatrzymali wczoraj, w trakcie awantury domowej policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyźnie zarzuca się znęcanie psychiczne i fizycznie nad swoją żoną. Kobieta w końcu nie wytrzymała ciągłych poniżeń i zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa, kierując się troską o bezpieczeństwo swoje i rodziny.

Pokrzywdzona powiadomiła policjantów, gdy jej mąż po raz kolejny urządził w domu awanturę. Mężczyzna był bardzo agresywny i groził żonie. Według jej relacji od jakiegoś czasu jest to nagminne. Awantury, wyzwiska i szarpaniny pojawiały się, gdy 60-latek wracał do domu pod wpływem alkoholu. Po zgłoszeniu policjanci natychmiast pojechali do ich domu. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Alkomat wykazał mu prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kobieta zdecydowała się powiadomić policję, gdyż tego typu sytuacja nie zdarzyła się po raz pierwszy i pokrzywdzona obawiała się o bezpieczeństwo swoje i rodziny. Policjanci zatrzymali Wojciecha B. i przewieźli do komendy. Tam w policyjnej celi wytrzeźwiał.

Za znęcanie się nad żoną Wojciechowi B. może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ij

Powrót na górę strony