Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za próbę wyłudzenia kredytu

Data publikacji 27.03.2009

22-latek próbował wyłudzić kredyt w wysokości 20 tysięcy złotych w jednym z banków na warszawskim Śródmieściu. Został zatrzymany przez stołecznych policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami wydziału wywiadowczo-patrolowego w momencie, kiedy pojawił się w palcówce. Marcin W. przyznał się do próby oszustwa.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą komendy stołecznej policji zostali poinformowani o próbie wyłudzenia kredytu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna składający wniosek o pożyczkę na kwotę 20 tys. zł., najprawdopodobniej usiłuje oszukać instytucję. Oszust złożył w banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Policjanci zorganizowali zasadzkę. W czasie załatwiania ostatnich formalności przed pobraniem pieniędzy 22-letni Marcin W. został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do próby oszustwa, a fałszywe dokumenty, którymi się posługiwała zakupił w okolicy stadiony X-lecia. W tej chwili funkcjonariusze ustalają, czy mężczyzna nie złożył podobnych wniosków w innych bankach.

Za próbę wyłudzenia grozi mu kara do 8 lat więzienia.

dt

 

Powrót na górę strony