Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w przestępczość samochodową

Data publikacji 27.03.2009

Zabezpieczone części od samochodów różnych marek, odzyskany mercedes sprinter- to wynik przeprowadzonych wspólnych działań policjantów z komendy powiatowej w Otwocku, wydziału do walki z przestępczością samochodową i funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego KSP w powiecie otwockim.

Policjanci z Otwocka, Józefowa i Karczewa wspólnie z funkcjonariuszami komendy stołecznej przeprowadzili działania wymierzone w złodziei samochodowych. Praca operacyjna oraz uzyskane informacje pozwoliły funkcjonariuszom na wytypowanie miejsc -tzw.„dziupli” samochodowych z terenu całego powiatu otwockiego. W wyniku podjętych działań, policjanci odkryli na jednej z posesji w Wiązownie, mercedesa sprintera typu laweta. W pojeździe tym funkcjonariusze stwierdzili przerobiony numer VIN .

Kolejne trafienie, to garaż należący do bezrobotnego mieszkańca Otwocka, u którego policjanci znaleźli między innymi 2 silniki od samochodów audi, które miały zeszlifowane pola numerowe, 2 skrzynie biegów z usuniętymi numerami oraz 7 wewnętrznych elementów drzwi pochodzących z samochodów marki skoda.

Mimo zakończenia działań, funkcjonariusze komendy w Otwocku na bieżąco kontrolują i sprawdzają miejsca, gdzie mogą być przechowywane pojazdy lub części pochodzące z przestępstwa.

dt, js

 

Powrót na górę strony