Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży rozbójniczej z zarzutami i policyjnymi dozorami

Data publikacji 20.09.2011

Funkcjonariusze z Tłuszcza rozwiązali sprawę kradzieży telefonu i pobicia młodego mężczyzny, do jakiego doszło na początku sierpnia tego roku. Kryminalni zatrzymali 19-letniego Piotra K. i 24-letniego Krystiana P. Jak ustalili policjanci, napastnicy na stacji kolejowej w Klembowie okradli poszkodowanego z wartego blisko 400 złotych telefonu komórkowego, po czym pobili chłopaka oraz grozili mu użyciem dalszej przemocy. Obaj już usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec nich policyjne dozory. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Tłuszczu na początku sierpnia tego roku przyjęli zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło na stacji kolejowej w Klembowie. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zabrali przypadkowo napotkanemu chłopakowi warty blisko 400 złotych telefon komórkowy, po czym pobili i skopali go po całym ciele. Sprawa okazała się niezwykle trudna. Kilkutygodniowe policyjne dochodzenie nie dało żadnych pozytywnych rezultatów.

Przełom w sprawie nastąpił kilka dni temu. Zebrane informacje oraz praca operacyjna pozwoliła funkcjonariuszom na wytypowanie sprawców tego czynu. Policjanci zatrzymali 19-letnego Piotra K. i 24-letniego Krystiana P. Śledczy już przedstawili im zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

Powrót na górę strony