Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 koła - 4 sprawców

Data publikacji 20.09.2011

Pomimo tego, że sprawcy usiłowania kradzieży kół dołożyli wszelkich starań, by nie zostali namierzeni i zatrzymani przez policjantów wpadli w ręce wywiadowców tuż po tym, jak odkręcili koła z bmw. Nie pomogło zasłanianie liśćmi i gałązkami numerów rejestracyjnych samochodu, którym się poruszali, nie pomogła także próba ucieczki i kilkukrotne niezatrzymanie się do kontroli. 18-latkowie, Piotr J., Łukasz A., Andrzej A. i 21-letni Kamil Z. odpowiedzą za usiłowanie dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży 4 kół.

Około 1.30 w nocy policjanci z wywiadu usłyszeli w radiostacji komunikat o młodych mężczyznach, którzy poruszają się volkswagenem golfem z częściowo zasłoniętymi numerami rejestracyjnymi i prawdopodobnie przed chwilą dokonali kradzieży kół z bmw.

Wywiadowcy natychmiast udali się we wskazane miejsce. Szybko zlokalizowali opisywanego przez radiooperatora volkswagena. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Niestety auto pojechało dalej. Policjanci podjęli pościg, jeszcze kilkakrotnie próbowali zatrzymać golfa, ale kierowca nie reagował na polecenia. Po kilku minutach mundurowi zatrzymali samochód. Wówczas okazało się, że podróżujący w nim czterej mężczyźni zasłonili część tablic rejestracyjnych przy pomocy liści i gałęzi. W bagażniku funkcjonariusze znaleźli narzędzia pomocne w odkręcaniu kół. Z relacji świadków całego zdarzenia wynikało, że 18-latkowie, Piotr J., Łukasz A., Andrzej A. i 21-letni Kamil Z. wspólnie i w porozumieniu zdemontowali wszystkie 4 koła z zaparkowanego nieopodal bmw. Nie zdążyli tylko ich jeszcze zapakować do golfa.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę około 2 tysięcy złotych. Cała czwórka usłyszała zarzuty usiłowania dokonania kradzieży.

ea/jw

Powrót na górę strony