Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dróżnik z przejazdu kolejowego trafił do policyjnej celi

Data publikacji 19.09.2011

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 54- letniemu mężczyźnie, który dzisiejszej nocy pełnił służbę na strzeżonym przejeździe kolejowym. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i …zapomniał o zamykaniu przejazdu przed nadjeżdżającymi składami kolejowymi. Policjanci z komisariatu w Karczewie zatrzymali dróżnika i osadzili w otwockim areszcie.

Zbliżała się północ, gdy do dyżurnego otwockiej komendy dotarły pierwsze sygnały od zaniepokojonych kierowców. Z ich relacji wynikało, że przejeżdżając przez jeden z przejazdów kolejowych znajdujących się na terenie powiatu otwockiego, w żaden sposób podróżujący drogą kierowcy nie są informowani o nadjeżdżających pociągach.

W rejon przejazdu natychmiast została skierowana załoga z komisariatu w Karczewie. Policjanci, którzy już po kilku minutach znaleźli się na wskazanym przejeździe, stwierdzili, że 54- letni dróżnik jest pod wpływem alkoholu.

Oficer dyżurny, bezzwłocznie poinformował o tym zdarzeniu służbę dyżurną kolei. A do czasu przybycia zmiennika, policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych radiowozu, zabezpieczali rejon przejazdu kolejowego.

Mundurowi zatrzymali 54- letniego dróżnika, po badaniu okazało się, że w swoim organizmie ma on prawie promil alkoholu. Przestępstwo, pełnienia służby pod wpływem alkoholu związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów , zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

dt, js
 

Powrót na górę strony