Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany jeszcze dziś będzie przesłuchany

Data publikacji 19.09.2011

Policjanci zatrzymali 39-letniego Jacka K., ponieważ był podejrzewany o kierowanie oplem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna był już w zainteresowaniu mundurowych, gdyż dzień wcześniej dotarła do nich informacja, że znęca się nad swoją żoną. Teraz policjanci wyjaśniają obie te sprawy.

W sobotę kobieta zgłosiła policjantom, że jej mąż znęca się nad nią. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Jacek K. zatruwał żonie życie od roku. Agresja narastała w nim szczególnie po wypiciu alkoholu. Mężczyzna groził i wyzywał ją, a nawet posuwał się do rękoczynów. Kobieta już wcześniej szukała pomocy u mundurowych, ale w końcu wycofała wniosek, sądząc, że coś się zmieni na lepsze w zachowaniu męża. Niestety sytuacja tylko się pogarszała. Dlatego pokrzywdzona poinformowała o wszystkim policjantów. Ci zajęli się sprawą.

39-latek wpadł w ręce policjantów następnego dnia w niedzielę, gdy kierował oplem. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany będzie najprawdopodobniej odpowiadał nie tylko za znęcanie się nad żoną, ale także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że: kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (art. 207 Kodeksu Karnego).

ea/ij

Powrót na górę strony