Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar

Data publikacji 17.09.2011

Mokotowscy specjaliści z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej na jednym z bazarków na terenie dzielnicy zabezpieczyli 285 paczek papierosów i zatrzymali 28-letniego mężczyznę. 28-latek oficjalnie sprzedawał okulary i zegarki, a „pod ladą” papierosy bez wymaganych polskich znaków akcyzowych.

Mokotowscy policjanci ustalili, że w jednym z punktów handlowych na terenie dzielnicy wprowadzone są do obrotu papierosy z przemytu. Natychmiast udali się na teren bazarku, gdzie w jednym ze stoisk z okularami i zegarkami odkryli dodatkowy asortyment. Jak się okazało 28-letni mężczyzna dodatkowo handlował papierosami. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że produkt ten nie posiadał polskich znaków akcyzowych. Policjanci ustalili, że mężczyzna również w drugim stoisku „pod ladą” sprzedawał nielegalnie papierosy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 285 paczek tytoniu.

Mężczyznę zatrzymano, a policjanci szczegółowo ustalą teraz źródło pochodzenia przemyconego do Polski towaru i osoby zajmujące się jego dystrybucją. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

dt, ac

Powrót na górę strony