Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona nielegalnie posiadana amunicja

Data publikacji 27.03.2009

47 sztuk kompletnej amunicji, 39 sztyk amunicji posiadającej ślady nawiercania na łuskach bez prochu, oraz 67 sztuk różnych łusek nie posiadających pocisków zabezpieczyli kryminalni z Wołomina podczas przeszukania mieszkania należącego do 23-letniego Grzegorza K. mieszkańca gminy Poświętne. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pistolet zasilany gazem strzelający z plastykowych kulek, pojemnik z gazem oraz kilkadziesiąt plastykowych i ołowianych kulek. Teraz sprawdzają, czy posiadana broń nie była użyta w połowie lutego br. w miejscowości Rojków, gdzie doszło do postrzelenia z wiatrówki 41-letnego mężczyzny

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy realizują czynności związane z postrzeleniem z broni typu wiatrówka w połowie lutego br. 41-letniego mężczyzny, który z raną postrzałowa ręki oraz twarzy trafił do szpitala. W sprawie tej policjanci przeprowadzili wiele czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawców tego czynu. Przesłuchano świadków, oraz osoby podejrzewane. Działania operacyjne wołomińskich kryminalnych pozwoliły również na wytypowanie kolejnych osób, które mogły brać bezpośredniy udział w zdarzeniu.

W środę tuż po 6.00 rano kryminalni skontrolowali kilku wytypowanych adresów. Zatrzymali 20-letniego Grzegorza W. , 21-letniego Roberta W. oraz 23-letniego Grzegorza K. W mieszkaniu ostatniego policjanci znaleźli 47 sztuk kompletnej amunicji, 39 sztyk amunicji posiadającej ślady nawiercania na łuskach, bez prochu kaliber 7,62, oraz 67 sztuk różnych łusek nie posiadających pocisków. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pistolet zasilany gazem, strzelający z plastykowych kulek, pojemnik z gazem oraz kilkadziesiąt plastykowych i ołowianych kulek. Mężczyzna oświadczył, że amunicję wykopał w lesie, łuski natomiast stanowią własność jego ojca i pochodzą z amunicji myśliwskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnioną amunicję i łuski do badań. Nie jest wykluczone, że Grzegorzowi K. zostaną przedstawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. Kryminalni sprawdzają również, czy zabezpieczony pistolet nie został użyty przy postrzeleniu mężczyzny w Rojkowie.

Zatrzymani mężczyźni po przesłuchaniach zostali zwolnieni. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Cały czas trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców postrzelenie.

dt, ts

 

Film Zabezpieczona nielegalnie posiadana amunicja


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczona nielegalnie posiadana amunicja (format flv - rozmiar 2.67 MB)

Powrót na górę strony