Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiony towar za 17 tysięcy złotych

Data publikacji 14.09.2011

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli centrum handlowego w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli towar, który oferował do sprzedaży obywatel Chin. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 17 000 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił towar oferowany do sprzedaży w jednym z boksów, którego właścicielem jest obywatel Chin.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do jego pochodzenia. Policjanci podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że zegarki mają zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 17 000 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

ea/hkk

Powrót na górę strony