Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zniewagę i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy

Data publikacji 12.09.2011

Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali 25-letniego Arkadiusza Ż. Mężczyzna podczas interwencji był agresywny wobec funkcjonariuszy oraz miał przy sobie poszukiwany telefon komórkowy. Dlatego trafił do policyjnej celi. Tam dopiero się uspokoił, a następnie w rozmowie z policjantami przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W sobotę do policjantów dotarła informacja, że w jednym z miejscowych pubów młody mężczyzna może mieć przy sobie środki niedozwolone. 25-latek na widok mundurowych stał się bardzo agresywny. Zamiast wykonywać ich polecenia, zaczął się z nimi szarpać, znieważając ich przy tym. Dlatego został obezwładniony i zatrzymany. Zanim trafił do policyjnej celi, policjanci go przeszukali. Znaleźli u niego poszukiwany od zeszłego roku telefon komórkowy, który został skradziony w Warszawie.

Policjanci przesłuchali 25-letniego Arkadiusza Ż., a następnie przedstawili mu zarzut znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia ich nietykalności. To przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat. Mundurowi muszą jeszcze wyjaśnić sprawę odzyskanego telefonu komórkowego i jego wartości.

ea/ij

Powrót na górę strony