Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za z złodziejem paczek kurierskich

Data publikacji 11.09.2011

Mężczyznę, który jest podejrzewany o kradzież paczek kurierskich zatrzymali śródmiejscy policjanci. 39-letni Dariusz H. uciekał swoim dodgem ulicami centrum miasta. Po zatrzymaniu, mundurowi odkryli w aucie narzędzia służące do włamań, w tym 20 łamaków. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany dopuścił się podobnych czynów w ostatnim czasie. Dzisiaj sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Policjanci zostali zaalarmowani, że Marszałkowską jedzie dodge van, którym kieruje sprawca kradzieży paczek kurierskich. Do zdarzenia doszło przy ul. Mokotowskiej. Mężczyzna włamał się do fiata ducato należącego do jednej z firm kurierskich. Jego łupem padł sprzęt oświetleniowy wartości ponad 2 tys. zł. Policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania samochodu. Na al. Jerozolimskich dogonili auto i zauważyli przez szybę paczki. Kierowca został zatrzymany. 39-letni Dariusz H. trafił do komendy przy ul. Wilczej.

Policjanci przystąpili do przeszukania samochodu. W aucie, oprócz skradzionego towaru - sprzętu oświetleniowego, któy miał trafić na budowy, mundurowi znaleźli śrubokręty, noże i czapki bejsbolówki. Pod tapicerką ukryte było etui, a w nim 20 łamaków służących do włamań.

Policjanci sprawdzają czy mężczyzna dopuścił się innych kradzieży i z kim współpracował. Na razie śródmiejscy dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut włamania do ducato i kradzieży przesyłek. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

ah


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.8 MB)

Powrót na górę strony