Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korzystali z nielegalnych oprogramowań

Data publikacji 09.09.2011

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w dwóch firmach nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały firmy z Konstancina-Jeziorny. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie twardego dysku i laptopa, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą piaseczyńskiej komendy przeprowadzili kontrolę firm prowadzących działalność na terenie Konstancina-Jeziorny. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji użytkowano tam komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze sprawdzili komputery znajdujące się w kontrolowanych firmach. Na każdym z nich zainstalowane były nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli zabezpieczono twardy dysk i laptopa. Obecni w trakcie kontroli pracownicy i właściciele firm przyznali, że nie posiadają wymaganych licencji. We wszystkich przypadkach pirackie oprogramowania spowodowały straty producentów oprogramowania komputerowego, które wstępnie jest szacowane na kwotę 3700 zł. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział PG.

dt, hkk
 

Powrót na górę strony