Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważyły policjantów

Data publikacji 05.09.2011

Dwie młode kobiety zapomniały o zasadach kulturalnego zachowania. W niedzielę nad ranem zostały zatrzymane i osadzone w policyjnych pomieszczeniach. Za znieważenie funkcjonariuszy mogą trafić do więzienia nawet na rok.

 

O 2.00 dyżurny komendy w Pruszkowie otrzymał informację o zakłóceniu ciszy nocnej. Gdy załoga znalazła się we wskazanym miejscu zastano tam grupę młodych osób. Mundurowi wylegitymowali  i pouczyli uczestników zdarzenia. Większość bawiących się młodych ludzi zrozumiało, że nie mogą się w ten sposób zachowywać.  Niestety, nie wszyscy.

Wśród legitymowanych były 22-letnia Karolina R. i 21-letnia Monika K. Obie panie postanowiły nie tylko naubliżać policjantom, ale również odmówiły wykonywania poleceń, które kierowali do nich funkcjonariusze w związku z ich agresywnym zachowaniem. Wulgarność pań spowodowała, że funkcjonariusze podjęli decyzję o przewiezieniu ich do komisariatu. Nocny pobyt  w komendzie nie ostudził jednak agresji zatrzymanych. W jednostce okazało się, że obydwie mają prawie po 2 promile  alkoholu w organizmie.

Monika K. i Karolina R. zostały umieszczone w policyjnych pomieszczeniach. Dzisiaj usłyszą zarzuty znieważenia policjantów.

mp/dn

Powrót na górę strony