Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Sklep" przez okno

Data publikacji 03.09.2011

3 złote za 200 ml, 6 zł za 0,5 litra i po 6 złotych za paczkę papierosów. Takie były stawki u 77-letniej Haliny G. Kobieta przez okno swojego mieszkania sprzedawała alkohol niewiadomego pochodzenia oraz papierosy bez akcyzy. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 77-latkę i zabezpieczyli 12 butelek alkoholu i 3 kartony papierosów.

Informacja, którą uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wskazywała, że pewna starsza kobieta sprzedaje z okna swojego mieszkania alkohol i papierosy. Obowiązujące u niej ceny to 3 złote za 200 ml alkoholu, 6 złotych za pół litra i 6 złotych za paczkę papierosów.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli stosowne działania. W trakcie obserwacji okolicy miejsca zamieszkania  kobiety zauważyli jak nagle mężczyzna przechodzący pod domem puka do okien, po czym starsza pani podaje mu butelkę z przezroczystą cieczą.

Od tego momentu wszystko potoczyło się błyskawicznie. Stróże prawa odwiedzili 77-letnia Halinę G. W mieszkaniu unosiła się woń alkoholu. Kobieta nie zaprzeczała, potwierdziła, że posiada i sprzedaje alkohol i papierosy. Policjanci zabezpieczyli 12 butelek i 3 kartony wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanej zarzut wprowadzania do obrotu alkoholu niewiadomego pochodzenia, kobieta odpowie również za wykroczenie skarbowe w związku ze sprzedażą papierosów bez akcyzy.

mp/jw

Powrót na górę strony