Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To były nielegalne towary

Data publikacji 02.09.2011

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi towarami. Swoim zainteresowaniem objęli lokalne bazary. Zatrzymali trzy osoby, wszystkie trudniły się sprzedażą papierosów bez polskiej akcyzy skarbowej. 19-letni Krzysztof Z. oferował do sprzedaży także podrobione płyty dvd, a nawet blankiety świadectw. Teraz wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w ramach działań wymierzonych w nielegalny handel odwiedzili pobliskie bazary. Podczas kontroli w ich ręce wpadły trzy osoby, które oferowały do sprzedaży w całkiem atrakcyjnych cenach towary, które nie zostały dopuszczone do wprowadzania na polski rynek. Cała trójka handlowała papierosami bez polskiej akcyzy.

U 50-letniej Anny G. funkcjonariusze znaleźli 360 paczek papierosów, 29-letni obywatel Indii miał 20 paczek. Na koniec mundurowi podjęli interwencję wobec 19-letniego Krzysztofa Z. Ten na widok policjantów odrzucił siatkę z papierosami i zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali go dosłownie po kilku metrach. Przeszukali pawilon,który należał do niego i poza 256 paczkami nielegalnych wyrobów tytoniowych zabezpieczyli 101 pirackich filmów dvd oraz 4 czyste blankiety świadectw.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane,a ich towar zabezpieczono. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawią zarzuty, a podejrzani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

ea/jw

Powrót na górę strony