Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa areszty za rozbój

Data publikacji 31.08.2011

18-letni Kamil M. i 19-letni Jakub S. co najmniej najbliższe 3 miesiące spędzą za kratkami. Sąd tymczasowo aresztował młodych mężczyzn pod zarzutem dokonania rozboju. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z Wesołej tuż po zdarzeniu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony plecak i telefon komórkowy pokrzywdzonego.

Policjanci z komisariatu w Wesołej błyskawiczne pojawili się w miejscu, gdzie oczekiwał na nich pokrzywdzony w wyniku rozboju. Wskazał on sprawców przestępstwa.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast. Zatrzymali znanych z wcześniejszych interwencji, 18-letniego Kamila M. i 19-letniego Jakuba S. Mężczyźni zaatakowali na pętli autobusowej młodego człowieka, pobili go i ukradli mu plecak z dokumentami, pieniędzmi i telefon komórkowy. Wszystkie przedmioty policjanci odnaleźli i zabezpieczyli, powróciły do prawowitego właściciela.

Sprawcy usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, nie było to ich pierwsze przewinienie. W sądzie podjęto decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Grozi im do 12 lat więzienia.

ea/jw

Powrót na górę strony