Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał, że rozwiąże swoje problemy finansowe

Data publikacji 31.08.2011

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zatrzymali 22-letniego Tomasza M. Mężczyzna na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu próbował wyłudzić 15 tysięcy złotych w jednej z placówek bankowych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ochoty zwalczający przestępczość gospodarczą weszli w posiadanie informacji, że w jednym z banków na Ochocie ma dojść do wyłudzenia kredytu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna, składając wniosek o pożyczkę na kwotę 15 tysięcy złotych, najprawdopodobniej usiłuje oszukać instytucję. Tomasz M. złożył w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W czasie załatwiania ostatnich formalności przed pobraniem pieniędzy, 22-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Opaczewskiej. Wraz z nim zatrzymano 30-letniego Jarosława M., który wystawił sfałszowane zaświadczenie. Mężczyźni już usłyszeli zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prowadzący sprawę policjanci sprawdzają, czy mężczyźni nie złożyli podobnych wniosków kredytowych w innych placówkach bankowych.

ea/ew
 

Powrót na górę strony