Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono towar warty ponad 100 tys. złotych

Data publikacji 31.08.2011

Ponad 2000 sztuk plecaków i torebek dziecięcych, o łącznej wartości rynkowej około 100 tysięcy złotych zabezpieczyli piaseczyńscy policjanci w jednej z firm centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczony towar był oznaczony zastrzeżonymi znakami towarowymi. 46-letnia obywatelka Wietnamu handlująca towarem została zatrzymana. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Wczoraj rano piaseczyńscy policjanci zajmujący się, walką z przestępczością gospodarczą udali się na teren centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji operacyjnych wynikało, że w dwóch pawilonach oferowane są do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych świtowych producentów nie są autentyczne.

 

Funkcjonariusze kolejno kontrolowali wybrane stoiska handlowe. W jednym z nich odkryli szeroki asortyment plecaków i torebek dziecięcych. Wygląd towaru oferowanego do sprzedaży wzbudził jednak zastrzeżenia policjantów. Wykonany był z niskiej jakości materiałów i posiadał skazy, a miał znaki towarowe znanych, markowych firm.

Policjanci postanowili dokładniej przyjrzeć się oferowanemu do sprzedaży asortymentowi. Ich podejrzenia były słuszne. Jak się okazało, były to podróbki zastrzeżonych znaków towarowych. Policjanci zabezpieczyli ponad 2000 sztuk towaru. Biegły wyda teraz opinię o ich jakości, określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na ponad 100 tys. złotych.

46-letnia obywatelka  Wietnamu handlująca towarem została zatrzymana. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolnosci do 5 lat.

mp

Powrót na górę strony