Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do 6 samochodów

Data publikacji 30.08.2011

Sześć zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów przedstawili Grzegorzowi Z. i Łukaszowi J. dochodzeniowcy z Bielan. Zebrane w sprawie dowody nie pozostawiły żadnych wątpliwości co do winy 27-latków. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zdecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu.Włamali się do 6 samochodów

Policjanci z bielańskiej komendy zatrzymali wieczorem dwóch mężczyzn, sprawców włamania do dwóch samochodów na ulicy Broniewskiego. Obaj koledzy siedzieli na przystanku autobusowym. Zachowanie mężczyzn wzbudziło zainteresowanie mundurowych, którzy sprawdzili co znajduje się w plecaku. Przeczucie nie myliło funkcjonariuszy. W plecaku znajdowało się radio samochodowe i narzędzia służące do włamania. Kilka minut później już było wiadomo, do których samochodów włamali się sprawcy.

27-latkowie zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania mężczyzn wyszło na jaw, że mają związek jeszcze z czterema innymi kradzieżami z włamaniem. W okresie od maja do sierpnia zarówno na terenie Bielan jak i Żoliborza włamywali się do pojazdów kradnąc z nich wszystkie wartościowe rzeczy. Ich łupem padły koła, radioodtwarzacze, głośniki, odkurzacz i płyty CD . Łącznie spowodowali straty sięgające 10 000 złotych.

Dziś sąd zdecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu. Łukasz J. ma już na swoim koncie wyrok za kradzieże. Za kratkami spędził prawie 2 lata. Teraz obu kolegom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, eb

Powrót na górę strony