Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł ponad 2 kilometry kabla

Data publikacji 29.08.2011

17 zarzutów kradzieży przedstawili śledczy 30-latkowi, który w ciągu miesiąca ukradł kable telekomunikacyjne ze studzienek kanalizacyjnych. Wartość strat oszacowano na prawie 20 tysięcy złotych. Prawdopodobnie jeszcze dziś sąd zastosuje wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi Łukaszowi W. kara pozbawienia wolności do lat 5.

W miniony weekend tuż przed  4.00 nad ranem na numer alarmowy policji zatelefonowałł pracownik. Poinformował dyżurnego jednostki, że otrzymał sygnał o przecięciu kabla telekomunikacyjnego w rejonie ulicy Ordona. Natychmiast w rejon skierowano załogę policji. W trawie mundurowi ujawnili około 50 metrów kabla. Wywiadowcy zorganizowali zasadzkę. Po kilku godzinach po przygotowany łup przyszedł mężczyzna. Kiedy ładował kable na wózek błyskawicznie został zatrzymany. Mężczyzną okazał się Łukasz W.

30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jak ustalili śledczy, mężczyzna w ciągu miesiąca dokonał kradzieży kabla, powodując straty w wysokości około 20 tysięcy złotych. Skradziony łup był odsprzedawany prawdopodobnie na skupach złomu. Prokurator zwrócił się do sądu o zastosowanie wobec Łukasza W. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/jb
 

Powrót na górę strony