Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy pracownik

Data publikacji 29.08.2011

Niezwykłym wyczuciem kierował się właściciel jednego z zakładów pracy, położonych na terenie gminy Karczew. Około godziny 3 w nocy, postanowił skontrolować swoich pracowników. Na miejscu zastał załadowany i gotowy do wyjazdu "transport" skradzionych z zakładu urządzeń. Karczewscy policjanci zatrzymali w tej sprawie 31- letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, zatrudnionego w tej firmie i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Właściciel dużej firmy produkcyjnej znajdującej się w okolicy Karczewa, jak przyznał kierował się tego dnia wyjątkowym przeczuciem. Przed godziną 3 w nocy postanowił sprawdzić, jak przebiega praca nocnej zmiana w zakładzie.

Gdy podjechał pod bramę przedsiębiorstwa, okazało się, że na wewnętrznym parkingu stał gotowy do odjazdu samochód załadowany urządzeniami, które chwilę wcześniej zostały zdemontowane w jednej z hal produkcyjnych. Policjanci, których o zaistniałym zdarzeniu natychmiast powiadomił właściciel, jeszcze tej samej nocy zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży.

Okazał się nim pracownik zakładu, 31- letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Wartość skradzionych urządzeń wyceniono wstępnie na ponad 12 tysiecy złotych. Pojazd, którym posłużono się przy kradzieży, trafił na policyjny paking. Karczewscy mundurowi nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań.

Sprawcom tego przestępstwa grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

js/rsz

Powrót na górę strony