Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana fałszywa administratorka

Data publikacji 27.08.2011

Wiadomo, że zapukali przynajmniej do dwóch mieszkań. W obu przypadkach działali tak samo. Młoda kobieta i mężczyzna informowali że są pracownikami administracji i sprawdzają ciśnienie wody. Oszuści bez skrupułów okradali starsze osoby. Oszustka wpadła w ręce policjantów wczoraj po południu. Dziś mieszkanka Krakowa zostanie przesłuchana. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 14:00 dyżurny bielańskiej komendy został poinformowany o oszustach, którzy próbowali okraść jedną z mieszkanek Bielan. Policję powiadomili sąsiedzi zaalarmowani krzykiem jednej z lokatorek. Okazało się, że pokrzywdzona uniemożliwiła ucieczkę oszustce i zaczęła wzywać pomocy.

Jak wynika z ustaleń bielańskich policjantów, młodzi ludzie dokonali przynajmniej dwóch takich przestępstw na terenie Bielan. Za każdym razem działali podobnie. Pukali do drzwi starszych osób przedstawiając się jako pracownicy administracji. Informowali osoby o konieczności sprawdzenia ciśnienia w kranach. Właściciele mieszkania wraz z kobietą szli do łazienki. W tym czasie kobieta zagadywała właściciela, a mężczyzna plądrował mieszkanie, szybko zabierał swój łup i znikał.

W pierwszym przypadku lokatorka już po kilku minutach zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami. Gdy chciała wyjść z łazienki mężczyzna nie chciał jej wypuścić. Kobieta zaczął krzyczeć, więc mężczyzna uciekł z domu. Zaalarmowani sąsiedzi wspólnie z właścicielką mieszkania zatrzymali oszustkę i natychmiast zaalarmowali policjantów z Bielan. Dzięki natychmiastowej reakcji mieszkańców oszustka po chwili był już w rękach funkcjonariuszy. Pokrzywdzonej na szczęście nie stała się żadna krzywda, ale straciła ponad tysiąc złotych i dwa złote pierścionki.

W drugim przypadku pokrzywdzony zorientował się dopiero kilka godzin później, że padł ofiara oszustów. Mężczyzna stracił prawie 6 000 złotych.

Sylwia Z. jest już w rękach policjantów. Mieszkanka Krakowa dziś zostanie przesłuchana. 26-latce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie jej wspólnika jest tylko kwestią czasu.

Apelujemy do wszystkich osób, które mogły paść ofiarami fałszywego administratora o zgłaszanie się do komendy rejonowej Policji Warszawa V bądź najbliższej jednostki Policji. Przestrzegamy także inne osoby, zwłaszcza starsze i samotnie zamieszkujące, aby nieznajomym nie otwierały drzwi do mieszkań. Poprośmy o pomoc sąsiadów, którzy przyjdą nam z pomocą i zaalarmują policjantów. Nie dajmy szansy przestępcom, którzy za wszelką cenę chcą wzbogacić się naszym kosztem!
 

eb/rsz


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.08 MB)

Powrót na górę strony