Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdradził go niepewny sposób jazdy

Data publikacji 27.08.2011

Zaczęło się od kontroli drogowej, 49-letni rowerzysta jechał tzw. „wężykiem”. Badanie wykazało, że był pijany, miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Tadeusz K. w najbliższym czasie usłyszy zarzut za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na ulicy Pod Bateriami w Piasecznie. Policjanci z piaseczyńskiej drogówki, zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jechał tzw. ‘wężykiem”. Podejrzenia funkcjonariuszy, że rowerzysta jest pijany szybko się potwierdziły. Badaniem alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Tadeusz K. po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do roku pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści to największy problem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali nietrzeźwych kierowców czy rowerzystów. Policjanci każdego dnia reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że ulicami i drogami naszego powiatu porusza się kierowca, czy rowerzysta po alkoholu.

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Piaseczyńska Policja walczy z całą surowością z pijanymi kierowcami i rowerzystami, nie ma dla nich żadnego pobłażania.

hkk/rsz
 

Powrót na górę strony