Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje rowerów zatrzymani dzięki kamerom monitoringu

Data publikacji 27.08.2011

Dzięki kamerom monitoringu policjanci z Józefowa wspólnie ze strażnikami miejskimi po pościgu zatrzymali dwóch sprawców kradzieży rowerów. 18-letni Sebastian K. i rok młodszy Bartłomiej P. trafili za kratki policyjnego aresztu. Kilka godzin później funkcjonariusze ustalili i zatrzymali ich wspólnika i jednocześnie pasera 17-letniego Mariusza D. Wszyscy trzej są mieszkańcami powiatu garwolińskiego. Grozi im do 5 lat więzienia.

Przedwczoraj policjanci z Józefowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów znanych marek w rejonie stacji PKP. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą ustalili, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu jednak na podstawie zapisu nie możliwe było ustalenie sprawców. Mundurowi postanowili poddać ten rejon szczególnej obserwacji. Na efekty nie trzeba było czekać długo.

Wczoraj w południe operator miejskiego monitoringu poinformował ich, że w rejonie stacji kolejowej przy stojakach z jednośladami pojawili się dokładnie ci sami mężczyźni, którzy dokonali kradzieży. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i strażnicy miejscy. Młodzieńcy na widok radiowozów rzucili się do ucieczki jednak nie mieli żadnych szans. Jeden wpadł w ręce strażników miejskich, drugiego zatrzymali józefowscy mundurowi.

Funkcjonariusze ustalili, że są to 17-letni Bartłomiej P. i 18-letni Sebastian K. Przy pierwszym z nich policjanci znaleźli w plecaku nożyce do przecinania linek zabezpieczających jednoślady. Młodzieńcy trafili za kratki policyjnego aresztu.

Kilka godzin później kryminalni ustalili i zatrzymali ich wspólnika i jednocześnie pasera 17-letniego Mariusza D. Odzyskali również oba skradzione rowery. Wszyscy trzej zatrzymani są mieszkańcami powiatu garwolińskiego.

Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty kradzieży cudzego mienia, ponadto Mariusz D. usłyszy jeszcze zarzut paserstwa. Nastolatkom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ds/rsz
 

Powrót na górę strony