Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież artykułów wartych około 1,6 tys. złotych

Data publikacji 26.08.2011

Wczoraj policjanci z Ożarowa Mazowieckiego przedstawili zarzuty kradzieży Tomaszowi K. i Norbertowi W. Mężczyźni z dwóch miejscowych sklepów ukradli artykuły chemiczne o łącznej wartości około 1600 złotych. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy w pościgu po tym, gdy o zdarzeniu powiadomiła ich właścicielka jednego ze sklepów. Mieszkańcy Sochaczewa byli pod wpływem alkoholu. Mieli od 0,35 do 2,1 promila alkoholu w organizmie.

W środę po południu dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o sprawcach kradzieży sklepowej, którzy oddalili się w stronę krajowej "dwójki". Gdy funkcjonariusze dojeżdżali do miejsca, gdzie ostatnio byli widziani sprawcy, zauważyli pokrzywdzoną, która wskazała im uciekających mężczyzn. Kilka minut później dwóch mieszkańców Sochaczewa było już w rękach mundurowych. W tym czasie kobieta odzyskała od sprawców reklamówkę. W jej środku były pasty do zębów, pianki do golenia, kremy i szampony do włosów.

Jak ustalili policjanci, Tomasz K. i Norbert W. kradzieży dokonali w dwóch sklepach. Ich łupem padł towar o łącznej wartości około 1,6 tys. złotych. Obaj w chwili zatrzymania byli pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieli od 0,35 do 2,1 promila alkoholu w organizmie. 19- i 36-latek trafili do policyjnej celi. Wczoraj detektywi z ożarowskiego komisariatu przedstawili Tomaszowi K. i Norbertowi W. zarzuty kradzieży, do których mężczyźni przyznali się. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za czyn, którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem.

ea/ego

Powrót na górę strony