Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy bilet parkingowy

Data publikacji 25.08.2011

Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 48-latkę, która sfałszowała bilet parkingowy. W tym przypadku była to przeróbka daty. Pracownicy ZDM-u zajmujący się strefą płatnego parkowania mówią, że łatwo jest wykryć taki rodzaj fałszerstwa, a z konsekwencji prawnych niewiele osób zdaje sobie sprawę. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia

Śródmiejska dochodzeniówka dosyć często zajmuje się sprawami dotyczącymi fałszowania biletów i abonamentów parkingowych w centrum. Sprawa dotyczy jak by się mogło wydawać drobnego przestępstwa, ale to tylko pozory. Wszystkie postępowania dotyczące fałszowania dokumentów uprawniających do darmowego postoju w centrum traktowane są jako posługiwanie się podrobionym dokumentem lub fałszerstwo, a to przestępstwo jest bardzo surowo karane w naszym kodeksie karnym. Górna granica kary może wynieść nawet 5 lat więzienia.

Właśnie wczoraj pracownicy ZDM-u zajmujący się strefą płatnego parkowania zawiadomili naszą jednostkę o kolejnej takiej sprawie. Po południu kontrolując samochody zaparkowane w centrum przy ul. Mazowieckiej, za szybą jednego z nich zauważyli przerobiony bilet parkingowy. Natychmiast na miejsce wezwano Straż Miejską, która założyła na koło pojazdu blokadę.

Gdy właścicielka auta wróciła do pojazdu strażnicy zdejmujący blokadę wezwali policyjny patrol. Nieuczciwa kierująca najprawdopodobniej usłyszy zarzuty z art. 270 kk.
Ostrzegamy wszystkie osoby, które chcą w ten sposób obniżyć koszty parkowania, że ceną tej "obniżki" jest zarzut zagrożony wysoką karą 5 lat pozbawienia wolności.

to, ap
 

Powrót na górę strony