Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić 137 tys. kredytu

Data publikacji 24.08.2011

Trzech mężczyzn, którzy próbowali wziąć kredyt na podstawie sfałszowanych dokumentów zatrzymali stołeczni policjanci. Wszyscy są doskonale znani stróżom prawa z przestępczej działalności. Mężczyźni wcześniej byli notowani za włamania, kradzieże i przestępstwa narkotykowe. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty usiłowania oszustwa i posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP ustalili, że Kamil Z. (26 l.) przyjdzie do banku w Al. Jerozolimskich, by na podstawie złożonych wcześniej fałszywych dokumentów wziąć kredyt. Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę, w którą wpadło dwóch wspólników mężczyzny. Policjanci zatrzymali przed bankiem Fryderyka M. (24 l.) - pośrednika w załatwianiu różnych spraw oraz właściciela firmy – Łukasza S. (29 l.) podpisanego pod fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu Kamila Z.

Policjanci ze Śródmieścia ustalili, że mężczyźni ściśle ze sobą współpracowali. Kamil Z. miał być tylko „słupem”, który weźmie gotówkę, a pieniędzmi podzieli się z pośrednikiem i właścicielem firmy. Łukasz S. założył firmę po to, by pośrednik mógł werbować „słupy”. Mózgiem był tutaj pośrednik, zajmujący się organizacją przestępczego procederu.

Dzisiaj wszystkim zostaną w śródmiejskiej prokuraturze przedstawione zarzuty usiłowania oszustwa przy pomocy sfałszowanych dokumentów Policjanci będą wnioskować o dozór dla zatrzymanych.Może im grozic do 8 lat pozbawienia wolności.

dt, ah

 

Powrót na górę strony