Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził, wyłudzał pieniądze i pobił

Data publikacji 23.08.2011

Mężczyznę, który kilkakrotnie groził swojemu znajomemu, wyłudzał od niego pieniądze, a w końcu pobił - zatrzymali śródmiejscy policjanci. W momencie zatrzymania 28-letni obywatel Ukrainy miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i dobijał się do drzwi lokalu, w którym przebywał atakowany mężczyzna . 28-latek miał przy sobie nóż - policjanci szybko pozbawili go niebezpiecznego narzędzia. Teraz odpowie za swoje czyny.

Policjanci ze Śródmieścia zostali wezwani na ul. Smolną. Wezwanie brzmiało niepokojąco. Wynikało z niego, że dwóch mężczyzn dobija się do lokalu i próbuje wyłudzić pieniądze od mężczyzny, który tam przebywa. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Rzeczywiście do drzwi dobijał się mężczyzna, który na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim  duży nóż, po który mężczyzna próbował sięgnąć podczas zatrzymania. 28 -latek trafił do izby wytrzeźwień. Badanie alkomatem wykazało 1,95 promila alkoholu w jego organizmie.

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie w śródmiejskiej komendzie. Jak się okazało, to nie był pierwszy atak na niego. Od kilu miesięcy znany mu dobrze mężczyzna, nachodził go, groził i żądał pieniędzy oraz alkoholu. Trzykrotnie też pobił pokrzywdzonego.

O zarzutach zadecyduje dzisiaj prokurator.

dt, ah

 

Powrót na górę strony