Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić 4 telefony komórkowe

Data publikacji 22.08.2011

Wołomińscy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą zatrzymali 34-letniego Piotra Sz. oraz 55-letniego Wiesława K. Pierwszy z mężczyzn usłyszał zarzut dotyczący potwierdzenia fikcyjnego zatrudnienia w swojej firmie Wiesława K. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi mężczyzna, posiadając fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu, usiłował wyłudzić 4 telefony komórkowe od firm świadczących usługi telekomunikacyjne. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

Policjanci walczący z przestępczością gospodarczą uzyskali informacje, że mężczyzna usiłuje zawrzeć umowy użytkowania telefonów komórkowych w wołomińskich salonach telefonii komórkowej, posługując się najprawdopodobniej fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Gdy policjanci przybyli na miejsce, zastali tam 55-letniego Wiesława K., który nie potrafił podać bliższych szczegółów dotyczących wykonywanej przez siebie pracy w charakterze kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia sprawy. Mundurowi ustalili, że 55-letni Wiesław K. posługiwał się fikcyjnym zaświadczeniem o zatrudnieniu w firmie Piotra Sz. Następnie usiłował wyłudzić 4 telefony komórkowe o łącznej wartości 2500 zł.

Zarówno 34-letni Piotr Sz., jak i 55-letni Wiesław K. zostali zatrzymani przez policjantów do wyjaśnienia sprawy. Piotr Sz. usłyszał zarzut dotyczący potwierdzenia fikcyjnego zatrudnienia w swojej firmie kierowcy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.55-letni Wiesław K. usłyszał zarzuty dotyczący próby wyłudzenia 4 telefonów komórkowych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/wz

Powrót na górę strony