Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież z włamaniem

Data publikacji 21.08.2011

Piaseczyńscy policjanci patrolujący rejon miasta zatrzymali 30-letniego Mariusza K. Mężczyzna wpadł kilkanaście minut po tym, jak włamał się do samochodu zaparkowanego przy ulicy Szkolnej. Po tym, jak usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu w nocy. Oficera dyżurnego powiadomił właściciel fiata Ducato, że ktoś włamuje się do jego samochodu. Na miejsce natomiast został skierowany najbliższy patrol. Funkcjonariusze po kilkunastu minutach poszukiwania zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ujawnili przy zatrzymanym skradziony aparat fotograficzny i nawigację. Właściciel wycenił straty na kwotę 500 złotych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, 39-latek pochodzi ze Śląska i nie ma stałego miejsca zamieszkania. Po przedstawieniu zarzutu kradzieży z włamaniem, sąd zastosował wobec Mariusza K. areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

 

ak, hkk

Powrót na górę strony