Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego pijanego kierowcę

Data publikacji 20.08.2011

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który niepewnie jechał skuterem. Jazda od pobocza do osi jezdni utwierdziła policjantów w przekonaniu, że kierujący jest nietrzeźwy. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że Andrzej M. miał 2,8 promila alkoholu w organizmie i podawał fałszywe dane, bo był poszukiwany.

Policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii patrolujących rejon Czerska, zaniepokoił styl jazdy mężczyzny kierującego skuterem. Kierowca wyraźnie nie dawał sobie rady z prowadzeniem pojazdu, jechał od osi jezdni do pobocza. Taki styl jazdy utwierdził policjantów w przekonaniu, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli.

40-latek zatrzymał się dopiero po kilku wezwaniach policjantów. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna nie okazał kontrolującym żadnych dokumentów. Andrzej M. podczas kontroli trzykrotnie próbował wprowadzić w błąd policjantów, podając nieprawdziwe dane.

Wkrótce wyszło na jaw dlaczego 40-latek podawał dane innych osób. Otóż mężczyzna był poszukiwany przez Komendę Policji z Olsztyna. Andrzej M. po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, za jazdę pod wpływem alkoholu, wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy i brak dokumentów. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi kara do roku pozbawienia wolności.

 

ak, hkk 

Powrót na górę strony