Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Rower za kanapkę”

Data publikacji 20.08.2011

Paserstwo – taki zarzut przedstawili śledczy obywatelowi Afganistanu, który nabył kradziony rower. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że jednoślad miał być w zastaw za... kanapkę. 26-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Za dokonane przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wolscy policjanci otrzymali informację, że przed jednym z barów przy ul. Górczewskiej znajduje się rower, który prawdopodobnie pochodzi z kradzieży. Natychmiast we wskazane miejsce udała się załoga wolskich patrolowców. Policjanci zabezpieczyli jednoślad i zatrzymali obywatela Afganistanu. Mężczyzna tłumaczył się mundurowym, że rower nabył od mężczyzny w zastaw za... kanapkę. Jak wynika z policyjnych ustaleń, rower został wcześniej skradziony. Śledczy przedstawili 26-latkowi zarzuty paserstwa, za które według prawa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów i dobrowolnie poddał karze 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 3 lata.

 

ak, jk
 

Powrót na górę strony