Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tanie, ale podrobione

Data publikacji 19.08.2011

Bluzki damskie różnych znanych firm oferował na swoim stoisku obywatel Turcji w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli towar o wartości ponad 10,000 zł, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez obywatela Turcji mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży bluzki opatrzone była zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości ponad 10.000 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

 

ak, hkk

Powrót na górę strony