Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast kredytu policyjna cela

Data publikacji 24.03.2009

Stołeczni policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 40-letniego Dariusza G., 51-letniego Jana N. oraz 59-letniego Zygmunta Ż., w momencie gdy posługując się sfałszowanymi dokumentami próbowali uzyskać kredyt w wysokości 90 tysięcy. Teraz zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w jednej z placówek bankowych na terenie Warszawy, gdzie trzej mężczyźni zgłosili się, aby podpisać umowę kredytową. Okazało się, że dokumenty przedstawione przez kredytobiorcę były sfałszowane. Dariuszowi G., potencjalnemu kredytobiorcy towarzyszyli dwaj mężczyźni. Jak się okazało jeden z nich, 51-letni Jan N. był poszukiwany przez kilka prokuratur na terenie kraju w celu doprowadzenia do aresztu śledczego.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci ustalili także, że 40-letni Dariusz G. w towarzystwie 59-letniego Zygmunta Ż. dzień wcześniej wykorzystał już fałszywe zaświadczenie o pracy i wyłudził 5 tys. kredytu z innej placówki bankowej.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wyjaśniają okoliczności sprawy. Jan N. już trafił do aresztu, a w stosunku do dwóch jego kompanów prokurator zastosował dozory policyjne.

ij
 

Powrót na górę strony