Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Demontowali bunkry w lesie

Data publikacji 12.08.2011

Policjanci z Nieporętu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży metalowych elementów. Mieszkańcy powiatu mińskiego wyciągali przygotowane elementy samochodem. Dziś prawdopodobnie usłyszą zarzut usiłowania kradzieży. Kodeks karny za dokonanie kradzieży przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Trzech mężczyzn z powiatu mińskiego podczas spaceru po białobrzeskim lesie zauważyło nieużywane już wojskowe bunkry. Mężczyźni postanowili, że rozbiorą nikomu już nie potrzebne budowle. Panowie przyjechali samochodem, aby sprawniej było wyciągać przygotowane metalowe elementy.

Mężczyźni z bunkrów wycinali za pomocą gazowego palnika, metalowe elementy, które później z uwagi na fakt, że są bardzo ciężkie wyciągali samochodem.Policjanci zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku, w chwili, gdy palnikiem demontowali bunkier. Nadleśnictwo oszacowało swoje starty na około 3 tysiące złotych.

21-letni Krzysztof K., 34-letni Krzysztof K. i 42-letni Maciej B. zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Dziś prawdopodobnie mężczyźni usłyszą zarzut usiłowania dokonania kradzieży, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jaką karę poniosą zadecyduje sąd.

ds,ap
 

Powrót na górę strony