Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował z promilami pomimo sądowego zakazu

Data publikacji 11.08.2011

Wczoraj policjanci z Bielan zatrzymali 53-letniego Jerzego M. Mężczyzna mając ponad 2,4 promila alkoholu we krwi kierował na ulicy Perzyńskiego fordem, posiadając już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dziś po wytrzeźwieniu 53-latek usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do prawomocnego wyroku sądu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Około 21.00 bielańscy policjanci zostali powiadomieni, że na ulicy Perzyńskiego pijany mężczyzna kieruje fordem. Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie odnaleźli auto oraz opierającego się o niego mężczyznę. Podczas legitymowania od 53-letniego Jerzego M. czuć było wyraźną woń alkoholu. Będący na miejscu świadkowie potwierdzili, że to on kierował pojazdem.

Jerzy M. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Żeromskiego. Miał 2,42 promila alkoholu we krwi. Podczas dalszych czynności ustalono także, że Jerzy M. ma już orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2012 roku.

Dziś po wytrzeźwieniu mężczyzną zajmą się bielańscy dochodzeniowcy. 53-latek z pewnością usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do prawomocnego wyroku sądu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

ak, tk

 

Powrót na górę strony