Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust wpadł, gdy odbierał emeryturę

Data publikacji 11.08.2011

Ursynowscy policjanci zatrzymali 70-letniego Jerzego L. Mężczyzna był od 3 lat poszukiwany do odbycia kary za oszustwa. Warszawskie sądy wydały za nim dwa listy gończe. Wpadł, kiedy zjawił się po odbiór emerytury w jednym z urzędów pocztowych. Wczoraj 70-latek zgodnie z dyspozycją sądu trafił do aresztu śledczego.

Mężczyzna od 2009 roku był poszukiwany dwoma listami gończymi. Jerzy L. miał na swoim koncie dwa oszustwa. Kilka lat temu pożyczył znaczną kwotę pieniędzy, a zabezpieczeniem w tej transakcji miało być jego mieszkanie, które jak się potem okazało, było obciążone kredytem. 70-latek spłacił tylko część długu, a potem zaprzestał regulowania pożyczki.

Poszukiwany od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Nie miał stałego miejsca pobytu i trudno było natrafić na jego trop. Ursynowscy policjanci z zespołu poszukiwań znaleźli sposób, aby mężczyzna zgodnie z dyspozycją sądu trafił za kratki. Funkcjonariusze ustalili, że Jerzy L. od jakiegoś czasu pobiera emeryturę w jednej z placówek pocztowych. Kiedy 70-latek zjawił się tam po pieniądze, został zatrzymany. Wczoraj mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

ea/mb

Powrót na górę strony